22. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ

22. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ

22. UÇAN SÜPÜRGE ULUSLARARASI KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ


 
Uçan Süpürge Vakfı
 
23 - 30 Mayıs 2019
23 - 30 May 2019
 
Çağdaş Sanatlar Merkezi - Yaşar Kemal Konferans Salonu
Contemporary Arts Center - Yaşar Kemal Conference Hall

Mayıs’ta Ankara’da Süpürge Uçuyor, Festival Baharı sürüyor!
 
Onur ödülü Ayla Algan, Sumru Yavrucuk; Bilge Olgaç Başarı Ödülü Meltem Cumbul, Pelin Esmer; Tema ödülü Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı ve Genç Cadı ödülü sahiplerinin de katılımıyla 23 Mayıs gecesindeki açılış gecesi ile başlayacak festival.
 
Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde kadın yönetmenlerin yönettiği kısa film ve belgesel gösterimlerinin yanında, oyunculuk ve kısa film atölyeleri gibi bir çok atölye ve paneller, yönetmenlerle söyleşiler ve elbette Büyülü Fener Sineması’nda dünyanın dört bir yanından tamamı kadın yönetmenlerin filmlerinden oluşan seçkisiyle Uçan Süpürge, Ankara’da sinema ile dolu bir hafta için hazırlanıyor.
 
23-30 Mayıs haftasında o en sevdiklerimizden Ursula le Guin’in anısına sarılacağız, Agnes Varda’nın elinde kamerasıyla hem çektiği hem kendisinin de filme alındığı o ironik feminist halleriyle baş başa kalacağız, dünyanın dört bir yanından hikayelerle buluşacak kendi hikayelerimizi ortaklaştıracağız. İşte tam da bu yüzden festivalin bu seneki teması “Hikayem 22.0”  Çünkü filmlerle hikayelerimizi izliyoruz. Çünkü filmlerle hikayelerimizi anlatıyoruz. Çünkü bazen bir film repliği dostlar arasında bir şifreye dönüşüyor. Çünkü bazen en sevdiğimiz dostumuzu en sevdiğimiz filmdeki karakterin adıyla çağırır oluyoruz. Hikayelerimizi anlatmak, izlemek, paylaşmak için 23-30 Mayıs haftasında Ankara’da Uçsun Uçan Süpürge diyoruz.
 
Festival programı ile ilgili detaylı ve güncel bilgiyi Uçan Süpürge’nin sosyal medya hesaplarından ve www.ucansupurge.org.tr sitesinden takip edebilirsiniz.