III. TÜSGAD “Gençlerle Birlikte” ANKARA SANAT BULUŞMASI

III. TÜSGAD “Gençlerle Birlikte” ANKARA SANAT BULUŞMASI

III. TÜSGAD “Gençlerle Birlikte” ANKARA SANAT BULUŞMASI

8 – 14 ARALIK 2016 
III. TÜSGAD “Gençlerle Birlikte” ANKARA SANAT BULUŞMASI

TÜM SANAT GALERİLERİ DERNEĞİ
ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ - TÜM SERGİ SALONLARI
Açılış Tarihi Saati: 8 Aralık 2016 – 18.00


TÜSGAD Tüm Sanat Galerileri Derneği, her yıl Aralık ayında geleneksel olarak gerçekleştirdiği  ve  bu yıl üçüncüsü  organize edilen “TÜSGAD III. Ankara Sanat Buluşması” ile sanatçı, sanatsever  ve sanatın tüm dostlarını buluşturacak. Etkinlikte bu yıl, genç kuşak sanatçıları sanat ortamına kazandırmak ve sanat yaşamlarında ilerlemelerine destek sağlamak amacıyla, seçici kurul tarafından belirlenen 20-35 yaş aralığında akademik eğitimlerini tamamlamış ve sanatsal etkinlikler  ile yoluna devam etmekte olan başarılı, genç sanatçılara yer  verilmektedir.
Resim, heykel, seramik, video-art, yerleştirme vs. alanlarda yüzlerce eserin sanatseverle buluşmasının yanı sıra etkinlik süresince Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi de çok özel sergiler, sunumlar ve etkinler  ile konuk edilecektir. Altı gün boyunca düzenlenecek çeşitli  söyleşi, dinleti ve performanslar ile etkinlik alanında sanatın evrensel  coşkusu paylaşılacak.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin güzel sanatlarda başarılı olması, ilerlemesi, yaşam biçimi ve felsefesi ile sanatı yaşaması ve gelecek nesillere de bunu aktarabilmesinin önemi Ulu önder Atatürk’ün şu sözlerinde özetlenmiştir:
“Güzel sanatlarda muvaffak olmak, bütün inkılaplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olamayan milletler ne yazık ki, medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatı ile yer almaktan ilelebet mahrum kalacaktır.”

Bu bilinçle ülkemizde son dönemlerde tanımsız boyut ve yoğunlukta yaşadığımız  acı deneyimlerin sonucunda her zamankinden daha çok birlik, beraberlik, dayanışma içinde olmak ve her zamankinden daha çok çalışmak zorunda olduğumuz inancıyla tüm halkımızı sanatın bir araya getirici  atmosferinde gençlerimizle birlikte sanatı yaşamaya, yaralarımızı sanatla sarmaya, sanatı paylaşarak ileri taşımaya,  Atatürk’ün sözlerindeki  gibi  “medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatı” na katkı sağlamaya davet ediyoruz.