Geleceğe Yürüyoruz

Geleceğe Yürüyoruz

Geleceğe Yürüyoruz


Açılış Tarihi ve Saati: 16 Şubat 2019 - 19.00
Opening Date and Time: 16 February 2019 - 7 pm
 
Çağdaş Sanatlar Merkezi ve MEB Şura Salonu
Contemporary Arts Center and MEB Şura Hall

Halkevleri, 87. yaşında tüm dostlarını birlikte "geleceğe yürümeye" davet ediyor.
Eşitlik, Özgürlük, Demokrasi ve Halkın Hakları mücadelesinden, kültür-sanat alanındaki ürettiği tüm değerler ile Halkevleri kuşaktan kuşağa aktarılan bir memleket hikayesidir. Halkın inşa ettiği bir değerler bütünüdür. Kimimiz hakkını aramayı, dayanışmayı orada öğrendi. Kimimiz en iyi dostluklarını orada kurudu. Yaşayan bir tarihi birlikte kurduk. Şimdi de geleceği birlikte kurmaya davet ediyoruz. Halkevleri hepimizin hikayesidir. Gelin hep birlikte geleceğe yürüyelim.
87. Kuruluş yıldönümü programımız 16 Şubat'ta Halkevleri sergisinin açılışı ile başlayacak, ardından Evrensel Sanat'ın tango gösterisi ve kokteylle devam edecek. 17 Şubat'ta çocuklar buluşacak;  Şubadap Çocuk- Moyo konser ve tiyatro gösteriminin yanı sıra çocuklar için pek çok atölye düzenlenecek. 18 Şubat'ta 7'den 70'e tüm kuşaklar bir araya gelecek. 19 Şubat'ta kitaplarını severek okuduğumuz yazarlar kitaplarını "Halkevleri'nin 87. kuruluş yıl dönümü anısına" imzalayacak. Programımız Rutkay Aziz ve Taner Barlas'ın, 20 Şubat'ta MEB Şura Salonu'nda "Adalet Sizsiniz" oyunuyla son bulacak. 
Kuruluşumuzun 87. yılına özel olarak Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Osman Hamdi Bey Sergi Salonundaki sergi 16 - 19 Şubat tarihleri arasında ziyaretçileri için açık olacak.
Halkevleri'ni tanıyan, tanımayan; mücadele dolu tarihine yakından göz atmak isteyen herkesi kuruluş yıldönümü etkinliklerimize davet ediyoruz.