8. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi ve Plastik Sanatlar 2019

8. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi ve Plastik Sanatlar 2019

8. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi ve Plastik Sanatlar 2019

8. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi ve Plastik Sanatlar 2019 Sanat Ödülleri Ödül Töreni

SAKÜDER

Açılış Tarihi ve Saati:  7 Ocak 2019 - 18.30
Opening Date and Time: 7 January 2019 – 6.30 pm
 
Çağdaş Sanatlar Merkezi - Tüm Galeriler
Contemporary Arts Center - All Exhibition Halls

 TÜRKİYE’DE 5 BELEDİYE BAŞKANINA YILIN ONUR ÖDÜLÜ

SAKÜDER KURULUŞUNUN 14. YILINDA 130 SANATÇININ 490 ESERİNİN YER ALACAĞI 8. ULUSLARARASI ANKARA SANAT BULUŞMASI RESİM SERGİSİ VE PLASTİK SANATLAR 2019 SANAT ÖDÜLLERİ ÖDÜL TÖRENİ 07 OCAK 2019 SAAT 18.30’DA GERÇEKLEŞİYOR.

Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği’nin SAKÜDER Kuruluşun 14. yılında düzenlemiş olduğu 8. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi açılışı ve 2019 Plastik Sanatlar Sanat Ödülleri Ödül Töreni 07 Ocak 2019 Pazartesi günü saat 18.30’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Sergi açılışı ve ödül törenimize T.C. 10. Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer, T.B.M.M Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, ATO Başkanı Gürsel Baran ve bürokrasiden üst düzey davetlilerin yanı sıra sivil toplum kuruluş başkanları, çeşitli belediye başkanları, sanatçılar ve sanatseverler özel davetlimizdir. 

Saküder 2019 Onur Ödülleri; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e, Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ a, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a, Saküder 2019 Plastik Sanatlar Ödülleri; Ressam İbrahim Balaban’a, Prof. Dr. Nüzhet Kutluğ’a, Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’a, Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar’a, Ressam Emel Samioğlu’na, ve Ressam Nurgül Eren’e sergi açılışı öncesi düzenlenen ödül töreninde takdim edilecektir. 

Sergide yurtiçi ve yurtdışından olmak üzere 130 ressam sanatçının 490 eseri sergilenecektir. Sergide yer alan eserler Saküder Kültür Yayınları’ndan katalog kitap olarak yayınlandı. Kataloglar sergide yer alan ressam sanatçılara sergi açılışında 2’şer adet verilecek, aynı zamanda katalog kitaplar Türkiye geneli Milli Kütüphaneler, üniversiteler ve okuma evlerine de kaynak kitap olarak gönderilecektir.

Sergimiz 07 Ocak -  15 Ocak 2019 tarihleri arasında Ankara’da sanatseverlerin beğenisine açık olacaktır.