2430. Bölge Rotary/Ankara

2430. Bölge Rotary/Ankara

2430. Bölge Rotary/Ankara

11 Kasım Pazar günü saat 16:30'da Zülfü Livaneli Kültür Merkezi'nde 2430. Bölge Rotary/Ankara Emek Rotary Kulübü olarak düzenlediğimiz etkinliğe tüm halkımızı bekliyoruz.
1. Bölüm: Doç. Dr. Gülin Öğüt Eker'in "Atatürk ve Türk Halk Bilimi" başlıklı konuşmasından: “Çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak, yalnız meydanlarda savaş kazanmakla, siyasi olarak güçlenmekle değil; kültürel ve sosyal yapının kültür politikasını ortak ruh olarak benimsetmekle elde edilebilir".
2. Bölüm: Prof. Dr. Aysel Sadak İltaş ve Cihat Yeşertener ise "Anılarla ve Fikirlerle Atatürk" başlıklı karşılıklı sohbet programını sunacaklar. Atatürk ve Sanat diyecekler.
KONSER: Besteci, söz yazarı ve ses sanatçısı Ayça Nur Kip Akyol Piyanist Çiçek Cihan eşliğinde hem Atatürk'ün sevdiği eserleri hem de kendisinin Ata'mız için yazdığı bestelerini ilk kez sizlerle paylaşacak. İşte bu müzik ziyafeti esnasında Ressam Yasemin Lümalı sizler için duygularını tuale aktaracak. Tiyatro sanatçısı Rabia Başaran Berberoğlu da sürprüz bir anlatı sunacak.