PSİKOLOJİK ANALİZLER SERİSİ II / PSİKOPATİK ZİHNİN ANALİZİ

PSİKOLOJİK ANALİZLER SERİSİ II / PSİKOPATİK ZİHNİN ANALİZİ

PSİKOLOJİK ANALİZLER SERİSİ II / PSİKOPATİK ZİHNİN ANALİZİ

Ders101 Bilim Kültür Sanat Eğitim Platformu
Ders101 Science Culture Art Education Platform
 
10-17-24 Aralık 2019
Saati: 19.00
10-17-24 December 2019
Time: 7 pm
 
Zülfü Livaneli Kültür Merkezi - Leylanın Evi Konferans Salonu
Zülfü Livaneli Cultural Center - Leyla’s House Conference Hall

"Psikopat" terimi popüler kültürde çok sık kullanılan fakat aynı zamanda farklı anlamlarda ve yanlış kullanılan bir terimdir. Günümüz popüler kültüründe bir insanda tespit edilen olumsuz yada öfkelendirici özellikler psikopat teriminin o kişi için hakaret amaçlı kullanılmasına neden olabilmektedir.
 
Üç oturumdan oluşan Psikolojik Analizler Serisi II/Psikopatik Zihin Analizi dizisinde önce tarihsel bağlamından başlayarak kavramın anlamı ve zaman içinde gelişimini irdeleyerek berraklaştırmaya çalışacak ve ardından bu durumun farklı dışavurumlarını biyolojik, psikanalitik, tarihsel ve toplumsal açılardan analiz edeceğiz. Bu yolculukta mitoloji, tarih, sanat ve edebiyat ta bize eşlik edecekler.
 
Psikiyatrist Dr. Timur Fadıl Oğuz’un yürüteceği üç haftalık programımızda işlenecek konu başlıkları;
 
1. Hafta:
Mitoloji, dinsel ve edebi metinler, sinema karakterleri, tarihi olay ve kişilikler üzerinden psikopatik kişilik fenomenine giriş. "Psikopati" kavramının psikiyatri tarihi içinde gelişip olgunlaşması ve kavramın ayrıntıları.

2. Hafta:
Psikopatik kişiliğin ortaya çıkmasının nedenleri konusundaki hipotez ve teoriler. Psikopatik kişiliğin çeşitli özelliklerinin ayrıntılı olarak ele alınması.

3. Hafta:
Psikopati bağlamında günümüz dünyası ve insanlarına bir bakış. Mitoloji, dinsel ve edebi metinler, sinema karakterleri, tarihi olay ve kişilikler konularına yeniden bir bakış. Psikopati konusunda öğrenilenler üzerinden vicdan, ahlak, etik davranış, sevgi ve sorumluluk meseleleri hakkında tartışma.
 
Psikiyatrist Dr. Timur Fadıl Oğuz’un yürüteceği Psikolojik Analizler Serisi II/Psikopatik Zihnin Analizi isimli programın detayları ve ön başvurusu için www.ders101.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
3 hafta sürecek program tek ders girişe açıktır.  Programın tümüne katılan öğrencilere katılım belgesi verilecektir.
İletişim: 0532 374 18 46
Ücret: Tüm program 345 TL / Tek ders giriş: 125 TL
 
Ders101/Facebook ders101official/İnstagram ders101official/ Twitter