3. ULUSLARARASI ÇOCUK DİYARI

3. ULUSLARARASI ÇOCUK DİYARI

3. ULUSLARARASI ÇOCUK DİYARI

10-17 Kasım 2019
10-17 November 2019
 
Yılmaz Güney Sahnesi
Yılmaz Güney Stage

2019 Çocuk Diyarı Film Festivali Bademlidere Çankaya  Evi Atölye Programı;
 
11 Kasim 2019 - 16.00 / Simurgun Çocukları? - Melek Özlem Sezer
11 Kasim 2019 - 16.00 / Satranç Atölyesi - Yılmaz Önay, Fahri Kala
12 Kasim 2019 - 16.00 / Ekoloji Dostu Çocuklar - Tuğçe Çetinkaya
14 Kasim 2019 - 16.00 / Hayvan Hakları/Türcülük - Alper Yalçın
15 Kasim 2019 - 16.00 / Karikatür Atölyesi - Emre Yılmaz, Numan Seven
16 Kasim 2019 - 11.00 / Toplumsal Cinsiyet Atölyesi - Merve Batur, Öykü Ağtaş
16 Kasim 2019 - 11.00 / Yaratıcı Yazarlık Atölyesi - Deniz Tansel İliç
17 Kasim 2019 - 11.00 / Hayal Gücü Atölyesi - Gökcen Zorcu
 
Nasreddin Hoca Ortaokulu Atölye Programı;
13 Kasim 2019 - 10.00 / Tahta Yürek - Murat Dölek
17 Kasim 2019 / Kukla Atölyesi - Şevket Çetin

Program;
Gençlik Parkı Büyükşehir Tiyatro Salonu;

9 KASIM 2019 17:00
Açılış
Tiyatro Tempo Çocuklar Grubu Performans
Yağmur Ulusoy ve Demir Gürsoy Dans Performansı
Kısa Animasyon Film
Şubadap Konser
 
Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi;
 
10 KASIM 2019 Seanslar Saat 11:00 Seansı
Norveç Kısalar 1/61’ /6 -11+/Animasyon/Sessiz
Dunder 11’, Odd Bir Yumurta 11’
Kaptan, Pilot ve Şarkıcı 8’, Faul 6’, Maraton Günlüğü 8’, Herman’ın Kalbi 8’, Morningbird ve Murmelton, Kış Tatilinde 9’
13:30 Seansı
87’/6+/Animasyon/Dublaj
Kediler
 
16:00 Seansı
/91’/7+/Animasyon
/Anlatıcı(Türkçe Seslendirme)
Zamanın Melekleri
11 KASIM 2019 Seanslar 9:30 Seansı
/87’/7+/Animasyon/Dublaj
Kutupta Macera
11:00 Seansı
/95’/6+/Animasyon/Dublaj
Doraemon
19:00 Seansı
/90’/Ebeveyn ve Çocuk
/Altyazı
Rico, Oskar ve Derin Gölge
12 KASIM 2019 Seanslar 10:30 Seansı
Tiyatro Tempo/45’/Tiyatro
İyi ki Doğdun Karagöz
16:30 Seansı
Hollanda/Polonya/Norveç/Kosta Rika Kısalar/52’/7+/Dublaj
Emily 5’ , Bingo 2’, Tüyden Zırh 3’ , Otto 10’, Bisiklet 2’ , Bizon Pompik 7’, Baba 7’ , Tavşan Amcanın Maceraları 16’
19:00 Seansı
/100’/Ebeveyn ve 16+
/Dublaj
Tanrının Unuttuğu Çocuk
 
13 KASIM 2019 Seanslar 9:30 Seansı
/92’/6+/Animasyon/Dublaj
Dip Dip: Bir Okyanus Macerası
 
11:00 Seansı
/85’/7+/Kurmaca/Dublaj Sylvester ile Tatil
19:00
/110’/Ebeveyn
Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak
 
14 KASIM 2019 Seanslar 9:30 Seansı
/90’/6+/Animasyon/Dublaj
Hazine Avcısının Maceraları
11:00 Seansı
/100’/6+/Animasyon/Dublaj
Küçük Deniz Kızı Ponyo
19:00 Seansı
/98’/Ebeveyn ve Çocuk(9+)
/Kurmaca/Altyazılı Maceracılar Kulübü
15 KASIM 2019 Seanslar 9:30 Seansı
Kanada Kısalar/66’/6+/Animasyon/
Sessiz
Kedi Geri Döndü! 7’
Yaşlı Bir Teyzeyi Sinek Yutarken Gördüm 5’, Marianne’nin Gösterisi 15’
Hayvanlarla Beraber 9’
Penguen Sindirella 10’ , Okulda Kabus 8’
Bahar Rüzgarları 6’ , Cot Cot 6’
11:00 Seansı
/87’/7+/Kurmaca/Dublaj
Kutupta Macera
19:00 Seansı
Norveç Kısalar 2
/121’/16+Ebeveyn/Sessiz-Altyazı
Ben ve Moulton 14’, Bendik ve Canavar 10’, Kuşların Şarkısı 8’
Odd Bir Yumurta 11’, Thea 13’
Annemin Saçı 6’, Senin İçin Dans 29’, Başımız Belada! 15’
Aşkın Saati Olmaz 13’
Orta Büyüklükte Bir Balık 11’
16 KASIM 2019 Seanslar 11:00 Seansı
Almanya Kısalar 1/63’/6+/Animasyon/Sessiz
Koruyucu Melek 4’ , Bakışlar 3’
Zebra 3’ , Uçan Halı 5’
Kurbağa Masalı 7’ , Mobil 7’
Fare Prens 14’ , Canavar Senfonisi 3’
Wombo 8’ , Soyutlanmış 5’
Kuzular 4’
13:30 Seansı
Almanya Kısalar 2/67’/12+/Animasyon/Sessiz
Özgür Yumurtalar 10’
Babadan Oğula 6’ , Hinterland 10’, Yeşeren Umut 10’ , Beyaz 7’
Rüzgar 4’ , Annie ve Boo 15’
Siber 5’
16:00 Seansı
/81’/6+/Animasyon/Dublaj
Kahraman Ördek
17 KASIM 2019 19:00
Kapanış
Uluslar Arası Çocuk Diyarı Gençlik Filmleri Kısa Film Jüri Ödülü
Ödüllü Kısalar Gösterim
Çocuk Tiyatrosu (Bir Kül Kedisi Hikayesi)



Açılış 9 Kasım 2019, Saat: 17.00’da Gençlik Parkı Büyükşehir Tiyatro Salonunda gerçekleşecektir.
Etkinlik ücretsizdir. Katılım koltuk sayısı ile sınırlıdır.