Kırmızı

Kırmızı

5 – 16 ARALIK 2016
HABİP AYDOĞDU “KIRMIZI” ANKARA SERGİSİ
BODRUMART SANAT GÜNLERİ
GALERİ ÇANKAYA
Açılış Tarihi Saati: 5 Aralık 2016 – 18.00

BODRUMART (Bodrum Sanat ve Kültür Derneği) 250’ye yakın üyesi ile 12. yılına ulaşmış olmanın mutluluğu içinde tüm sanat dünyamızı saygı ile selamlıyor.

Kültür ve sanata katkılarda bulunmak amacı ile gerçekleştirdiğimiz yurtiçi ve yurtdışı sergiler, paneller ve söyleşilerimizle Bodrum'a sanat adına büyük katkı sağladığımız inancındayız. 2012 yılında başlattığımız ve ‘‘Sanat Günleri’’ adını verdiğimiz çalıştayımızın üçüncüsü olan Habip Aydoğdu ile yapmış olduğumuz sergimizi siz Ankaralı sanat severlerle buluşturmanın heyecanı içindeyiz.

Onur üyelerimizin Ferruh Başağa, Turan Erol, İlhan Berk, Ali Atmaca, Yavuz Tanyeli, Bedri Baykam ve Müfit Karzek'in destekleri ile Prof. Devrim Erbil, Prof. Fevzi Karakoç ve bu sene de Ressam Resul Aytemur ile yapacağımız çalıştayları gelenek haline getirmekten ve bu sergilerimizi İstanbul Cemal Reşit Rey, Cadde Bostan Kültür Merkezlerine ve Eskişehir Atatürk Kültür Merkezi’ne taşımış olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Üç senedir yaptığımız 15 Nisan Dünya Sanat Günü etkinliklerimiz ve Artcamp Bodrum Çalıştayları ile de geniş kapsamlı olarak sanatseverlerle buluşmak, çalışma şevkimizi de perçinliyor. Artcamp Çalıştayları içinde geçen sene Portofino müze müdürlerinin beğenisi üzerine iki resim BODRUMART sanatçılarından seçilmiştir.