ARJANTİN FİLMLERİ FESTİVALİ

ARJANTİN FİLMLERİ FESTİVALİ

ARJANTİN FİLMLERİ FESTİVALİ

Arjantin Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği

15-16-17-18 Ekim 2019 
15-16-17-18 October 2019

Yılmaz Güney Sahnesi 
Yılmaz Güney Stage
 

FİLMLER


Nueve Reinas (2000)
Süre: 114ˈ
Yönetmen: Fabián Bielinsky
Oyuncular: Ricardo Darín, Gastón Pauls, Leticia Brédice, Tomás Fonzi
 
Dokuz Kraliçeler’in hikayesi gün doğumuyla başlar ve ertesi gün sabah biter. 24 saat veya biraz daha fazla süre içerisinde olayın kahramanları Juan ve Marcas daha önce hiç yaşanmamış, Marcos’un “milyonda bir gelecek bir şans” olarak nitelendirdiği hayatlarının deneyimini yaşayacaklardır. Genellikle bir kaç pesoluk işler yapan ve küçük dolandırıcılar olan kahramanlarımız bir sabah tesadüfen tanışıp kendilerini bir anda yüz binlerce pesoluk bir işin içerisinde bulacaklardır. Şüphelenme fırsatı bile vermeyecek kadar acil, hemen halledilmesi gereken bir iş, devam etmeleri, gereken her şeyi yapmaları, hayatta karşılarına bir kez çıkacak bu fırsatı değerlendirmeleri gerekiyor.

15 Ekim 2019 / SAAT: 20.00
18 Ekim 2019 / SAAT: 17.30

-----------------------------------------------

El Hijo de la Novia (2001)
Süre: 124ˈ
Yönetmen: Juan José Campanella
Oyuncular: Ricardo Darin, Hector Alterio, Norma Aleandro, Natalia Verbeke, Eduardo Blanco, Gimena Nobile,
 
Restorant sahibi olan Rafael Belvedere, zamanının çoğunu dükkanının işlerine ayırmaktadır ve günlük rutinden bunalmıştır. Rafael boşanmıştır ve işlerinin yoğunluğundan ne kızına, ne kız arkadaşına, ne de Alzheimer olduğu için bakım evinde kalan annesine vakit ayıramamaktadır. Fakat, babasının annesi ile kilisede evlenme kararı ve bir çocukluk arkadaşının geri dönmesi gibi beklenmedik bazı olaylar Refael’in yaşamını tekrar gözden geçirmesine neden olacaktır. 
 
15 Ekim 2019 / SAAT: 17.30

-----------------------------------------------

Elsa & Fred (2005)
Süre: 106ˈ
Yönetmen: Marcos Carnevale
Oyuncular: China Zorilla, Manuel Alexandre, Blanca Portillo, Roberto Carnaghi, José Angel Egido, Federico Luppi
 
82 yaşındaki Elsa hayat dolu ve inanılmaz hayal gücüne sahip bir kadındır. Ondan biraz daha genç olan Alfredo ise her zaman geleneksel, ciddi ve sorumluluk sahibi bir adam olmuştur. Kızı, karısını kaybedince ne yapacağını bilemeyen Alfredo’yu, daha küçük bir daireye taşınması konusunda ikna eder. Böylece Alfredo yeni komşusu olan Elsa ile tanışır ve o andan itibaren Elsa, geri kalan hayatının çok değerli olduğunu ve dilediği gibi yaşaması gerektiğini kanıtlarcasına Alfredo’nun hayatına girer.
 
16 Ekim 2019 / 17.30
18 Ekim 2019 / 20.00

-----------------------------------------------

Un cuento chino (2011)
Süre:  93ˈ
Yönetmen: Sebastián Borensztein
Oyuncular: Ricardo Darin, İgnacio Huang, Muriel Santa Ana, Ivan Romanelli
 
Roberto yirmi yıldan fazla bir süre önce yaşadığı bir travma nedeniyle sahibi olduğu hırdavatçı dükkanında, yalnız yaşayan ve takıntılı bir adamdır. En büyük zevki gazetelerden yaşanmış ilginç olayların küpürlerini toplamaktır. Günlerden bir gün, Jun adında bir tek kelime bile ispanyolca bilmeyen bir çinlinin tesadüfen hayatına girmesiyle, topladığı bu ilginç hikayelerden birinin parçası olur ve bu olay onun yeniden gerçek hayatla yüzleşmesine neden olur.
 
16 EKİM 2019 / 20.00

-----------------------------------------------

Luna de Avellaneda (2004)
Süre:  140ˈ
Yönetmen: Juan José Campanella
Oyuncular: Ricardo Darín, Eduardo Blanco, Mercedes Morán, Valeria Bertuccelli, José Luis López Vázquez, Daniel Fanego
 
Luna de Avellaneda bir semt kulübüdür. Çok uzun yıllardır var olan, bir kaç kuşağın birlikte birlikte vakit geçirdiği, aşık olduğu, sevindiği, üzüldüğü... Kısaca yaşadığı bir sosyal kulüp.  Kulüp çok büyük bir ekonomik krizle karşı karşıyadır ve bu durum üyeler arasında kulübü kurtarmakla kulübü satıp yeni bir hayata başlamak arasında tartışmalara neden olacaktır.
 
17 Ekim 2019 / 17.30

-----------------------------------------------

Hombre Mirando al Sudeste (1986)
Süre:  104ˈ
Yönetmen: Eliseo Subiela
Oyuncular: Hugo Soto, Lorenzo Quinteros, Inés Vernengo, Rubens Correa, David Edery, Tomás Voth, Rodolfo Rodas
 
Dr. Julio Denis psikiyatristtir ve Nöropsikoloji alanında çalışmaktadır. Günlerden bir gün hastaneye, başka bir gezegenden geldiğini iddia eden, Rantes adında genç bir adam gelir.Dr. Julio, Rantes’e paranoyak gibi davranır fakat Rantes, kendisinin ruh hastası olup olmadığına dair şüpheye düşürecek, hatta yaşamını ve mesleğini yeniden gözden geçirmeye zorlayacak şekilde Dr.Julio’yunun hayatına girer. 
 
17 EKİM 2019 / 20.00


Etkinlik ücretsizdir. Katılım koltuk sayısı ile sınırlıdır.