Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu

Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu

Ahmet Taner Kışlalı, bir bilim insanı olarak cumhuriyetin kurucu, güçlü, dinamik ve çağını aşan düşüncelerine ömrünü adamış bir bilge bilim insanıydı. Onu meçhul ve menfur bir suikastla, yok ettiklerini düşünenlere inat adını büyük ve işlevsel spor salonuna verdik.

Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu Sportif manada işlevsel, çok boyutlu bir çalışma düzeneğine sahiptir. Burada hentbol, voleybol başta olmak üzere pek çok spor dalında antrenman, müsabaka yürütmek mümkündür. Amatör ve profesyonel, ulusal veya uluslararası ölçekte pek çok sporun Ankara’ da tertip edildiği bir salon olduğunu rahatlıkla ve rahatlıkla söyleyebiliriz.

Günlük, haftalık, aylık periyodlarla sıkı ve öngörülü bir programın yürütüldüğü salonda ayrıca, bu takvimle uyumlu kültürel çalışmalar da yürütülebilmektedir.

Hoy- Tur’ dan, 1000 Çocuk Korosu’ ndan çeşitli sanatçı konserlerine kadar bir dizi kültürel duyuşa açık etkinliklerde bu salonda yapılabilmektedir.
Çankaya Belediyesi çağcıl, insancıl varoluşları açığa çıkarmayı, bu çerçevede sporu bir etik, estetik, görsellik çerçevesinde ele alırken bu salonda aynı zamanda kültürel mayalanmanın en has ürünlerini de sunmaya devam etmektedir. Çankaya bugün spor yurdu, kültür yurdu olmak için ciddi yönelimler içinde ise eğer, bunda Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’ nun yadsınamaz payı vardır.

Toplum için, toplumsal bireyler için kültürde ve sporda çok katmanlı arayışlarımız, bu salon örneğinde olduğu gibi devam edecektir.